Kas yra cor-ten plienas?

Corten plienas – savybės ir privalumai

Corten šiuo metu yra viena populiariausių plieno rūšių, kuri labai plačiai naudojama soduose, viešosiose erdvėse ir privačiose nuosavybėse.

Daugybė interjero dizainerių ir planuotojų dėl savo specifinių savybių dažnai nusprendžia naudoti „Corten“ šiuolaikinėse erdvėse.

Šis plienas yra unikalaus dizaino. Pramoninis „Corten“ plieno stilius puikiai įsilies į daugumą erdvių. 

Šis metalas, lyg būdamas gyvas, keis savo orandžinį atspalvį – jūsų gaminys visą gyvavimo laiką bus unikalus ir traukiantis akį.

Rūdintas plienas yra išskirtinai atsparus atmosferos pažeidimams ir vandalizmui. Tai puikiai veikia miesto erdvėje!

Įbrėžus corten plieną jis nepasižeis, po kurio laiko įbrėžta vieta vėl pasidengs patinos sluoksniu ir pažeidimo neliks.

Corten plienas nereikalauja priežiūros. Jis yra apsaugotas danga, kuri susidaro kaip išorinis sluoksnis. Corten taip pat yra netoksiška, aplinkai nekenksminga medžiaga, kuri šiais metais tampa vis svarbesnė.

Corten plienas architektūroje naudojamas netaikant jokių paviršiaus apdorojimo priemonių. Gamybos ir eksploatavimo metu šio plieno nereikia niekuo dengti, todėl išvengiama papildomos aplinkos taršos ir sumažinamos gamybos sąnaudos.

Anksčiau „Corten“ pirmiausia buvo vertinamas kaip patvarus ir korozijai atsparus plienas naudojamas sunkiosios pramonės gamybai.
Šiuo metu jis naudojamas pastatų fasadams arba kaip interjero ir sodų priedas.

Corten plienas puikiai pabrėžia šiuolaikinės formos estetines vertes, kai kalbama apie pramoninę, viešąją ir privačią statybą.

Priežastys naudoti „Corten“ atmosferos plieną.

Corten plienas pasižymi plačiu vertingų savybių spektru, iš kurių pirmiausia reikšmingas yra padidėjęs atsparumas ekstremalioms oro sąlygoms.

Corten plienas, veikiamas kritulių ir oro, jo paviršiuje padaro rūdžių pavidalo dangą, tačiau ši danga gerokai skiriasi nuo standartinės korozijos, nes šiuo atveju ji nekenkia medžiagai, o tarnauja kaip apsauginis sluoksnis, kurį sukuria keli cheminiai elementai, tokie kaip nikelis, fosforas, chromas ir varis. Šie lydiniai padidina corten plieno atsparumą atmosferos korozijai, sukurdami ant paviršiaus apsauginę patiną.

Ši patina paprastai susidaro per 1–3 metus, priklausomai nuo aplinkos sąlygų ir drėgnų bei sausų periodų kaitos, padedančios patinai laikytis.
Dėl fosforo buvimo šis apsauginis sluoksnis nuolat atsinaujina ant paviršiaus ir sudaro barjerą nuo drėgmės, deguonies ir taršos.

Apsauginis išorinis sluoksnis, pagamintas iš tų elementų, nesigilina į medžiagą, o tai reiškia, kad „Corten“ neturi jokių reikalavimų impregnavimui ar specialiai priežiūrai.
Tai taip pat nesudaro papildomų išlaidų, nes nereikia reguliariai dažyti ar atnaujinti.

Iš Corten plieno pagamintiems gaminiams paviršiaus apdoroti nereikia.

Tai neabejotinas pranašumas, nes iš jo pagaminti elementai laikui bėgant paprastai įgauna raudonai rudą spalvą.
Tai daro neabejotinai unikalų kiekvieno produkto išvaizdą.

Pramoninio pobūdžio dėka „Corten“ vis dažniau naudojamas ne tik pramonėje, bet ir šiuolaikinėje architektūroje bei mene.

Naujoviškas metalo pobūdis puikiai dera su sodo žaluma. Stulbinantis skulptūrų, suolų, vandens elementų, sodintuvų, krosnių ir sienų plokščių dizainas sukurtas iš „Corten“ plieno. Corten plienas šiuo metu yra labai madinga medžiaga, kurią naudoja pasaulinio lygio dizaineriai.

Jie vertina spalvų šilumą, paprastumą apdorojant, paprastą priežiūrą ir, visų pirma, aukštą patvarumą.

Be to, mažas corten plokštės storis leidžia jums sukurti ažūrines sodo konstrukcijas, tokias kaip pavėsinės, apšvietimo elementai, vazonai, kepsninės, ir pertvaros.
Taip pat gaminamos lempos iš Corten plieno, kurios sukuria fenomenalius vizualinius efektus tiek dieną, tiek naktį.

Pradžioje corten plienas yra pilkos spalvos. Patekus į atmosferos sąlygas, prasideda oksidacijos procesas. Gali užtrukti kelis mėnesius, kol medžiaga visiškai virsta, iš pilkos į ryškiai oranžinę ir galiausiai nusidažys ryškios šviesiai rudos spalvos. Kuo metalas tamsesnis, tuo yra stipresnis, oksido sluoksnis pasirodo rūdžių pavidale– kuo rūdžių tankis didėja tuo plienas daugiau apsaugo save nuo tolimesnės korozijos.

Oksidacija gali būti pagreitinta naudojant druskos, acto ir vandenilio peroksido tirpalą siekiant pagreitinti natūralų medžiagos senėjimo procesą.  Naudokite purškiklį – į jį įpilkite 1 litrą vandenilio peroksido, 4 arbatinius šaukštus acto ir šaukštelį druskos, viską išmaišykite ir užpurškite ant corten plieno ryte ir vakare, po kelių dienų Jūsų corten gaminys bus natūraliai surūdijęs (nereikės laukti pusę metų, kad surūdytų)

Dėl fosforo buvimo šis apsauginis sluoksnis nuolat atsinaujina ant paviršiaus ir sudaro barjerą nuo drėgmės, deguonies ir taršos.

Apsauginis išorinis sluoksnis, pagamintas iš tų elementų, nesigilina į medžiagą, o tai reiškia, kad „Corten“ neturi jokių reikalavimų impregnavimui ar specialiai priežiūrai.

Tai taip pat nesudaro papildomų išlaidų, nes nereikia reguliariai dažyti ar atnaujinti.

Kontaktai

Profesionalų komanda
ilgaamžį metalą
verčianti meno kūriniais